„Legenda. Rebeliant” Marie Lu

Witajcie kochani ! Mam dzisiaj dla was recenzje 1 część serii Marie Lu mam nadzieje że wam się spodoba. Przyjmuje krytykę, dlatego wszystkie spostrzeżenia piszcie w komentarzach. Na najbliższy czas szykuje maraton.

Autor Marie Lu 

 Liczba stron 304

Język polski

Wydawnictwo Zielona Sowa

Tłumaczenie Marcin Mortka

Tytuł oryginalny Legend

Data wydania 15 października 2012

Ocena książki 6/10 

legenda-rebeliant-b-iext11961389

„-Brak informacji to dobra informacja, prawda?” 

Książka ta przez dłuższy czas wyczekiwała aż ją przeczytam i szczerze nie wiem co mogła bym o niej napisać. Treść książki trochę bardziej niż bardzo oklepana. Chłopak z biednej dzielnicy w jakiś sposób spotyka się z dziewczyną z bogatszej dzielnicy pojawia się wątek romantyczny, chociaż nie jest jakoś strasznie ukazany. Książkę samą w sobie bardzo szybko się czytało była to przyjemna lektura. Świat wymyślony przez autorkę spodobał mi się. Jest on oryginalny  co wydaje mi się że broni książkę. Zaciekawiło mnie to że w wieku dziesięciu lat dzieci przechodzą  Próby. Te wszystkie miasta i hierarchia jest niezwykle ciekawa. Powieść jest pisana z dwóch perspektyw June i Daya. Dowiadujemy się o niektórych rzeczach wcześniej niż bohaterowie, możemy zobaczyć jak powoli do tego dochodzą. Polecam najbardziej osobą w przedziale wiekowym 12-14.  

Pozdrawiam Wiktoria :*

Książka bierze udział w wyzwaniu czytelniczym „Czytam Young Adult” „ABC Czytania” „Przeczytam tyle,ile mam wzrostu”.

6 myśli nt. „„Legenda. Rebeliant” Marie Lu

  1. Mogę mieć dla ciebie radę? Nie skreślajcie tej trylogii. Po pierwszej części byłam strasznie rozczarowana i żałowałam, że wydałam pieniądze na tę książkę, ale druga okazała się być o wiele lepsza, a trzecia należy do moich ukochanych książek! Nie spodziewałam się tego po beznadziejnej pierwszej, dlatego spróbuj, może tobie też przypadnie do gustu :)

    Books by Geek Girl

    • Oczywiście nie odrzucam tej trylogii na pewno przeczytam następne części nie lubię nie kończyć zaczętych trylogii bardzo dziekuje za rade :) nie jesteś pierwsza ktora piszę mi ze następne części sa lepsze dlatego musze to przeczytać dowiedziec sie jak to jest z tą serią:)

Dodaj komentarz

Zalogowano się jako wiktoria. Wylogować się?

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>