[4]„Aplikacja” Lauren Miller

Witajcie kochani ! Po 4 dniowej przerwie wracam do was z recenzją książki Aplikacja mam nadzieje, że wam się spodoba. Teraz recenzje mogą pojawiać się rzadziej ponieważ nie mam czasu czytać, jest niestety sporo nauki. Dołączyłam do 2 wyzwań w zakładce wyzwania książkowe dowiecie się więcej. :)  Dziękuje bardzo wszystkim za 1500 wyświetleń . Ten blog jest pisany dla was. 

Autor Lauren Miller

Liczba stron  456

Język  polski 

Wydawnictwo Feeria Young

Tłumaczenie Jarosław Irzykowski

Tytuł oryginalny  Free to Fall

Data wydania 7 października 2015

Ocena książki 7/10 

aplikacja-b-iext27647753

Życie ludzi zostaje zdominowane przez elektroniczne urządzenia osobiste. Nikt nie wyobraża sobie żyć bez Luxa aplikacji, która mówi każdemu w co ma się ubrać, co zjeść, z kim się przyjaźnić. 16 Rory wprowadza nas do tego świata możemy wszystkiego dowiedzieć się z jej perspektywy. Razem z nią odkrywamy tajemnice aplikacji oraz szkoły elitarnej Akademii Theden do której się dostała. Po paru dniach po lekcjach w kawiarni poznaje Northa, przez niego zaczyna całkiem inaczej postrzegać trzecią dekadę XXI wieku, w którym aplikacja zawładnęła umysłami ludzi. 

Świat stworzony przez Lauren Miller to wyprzedzanie przeszłości elektronicznej, która za parę lat może nastąpić. Po przeczytaniu 450 stron książki bardzo można się przywiązać do głównej bohaterki. Historia w pewnym momencie staje się wręcz denerwująca, kiedy wszystko jest idealnie zgrane. Treść książki warto poznać dla samej refleksji, która występuje podczas czytania. Możemy przez chwile spojrzeć jak to będzie za parę lat,kiedy jeszcze bardziej  rozwinie się technologia. Książce dałam 7/10 za pomysłowość, inwencję oraz fabułę. Naprawdę polecam. A wy ją czytaliście ?  

Pozdrawiam Wiktoria :*

Książka bierze udział w wyzwaniach książkowych „Czytam Young Adult”, „ABC Czytania” „Przeczytam tyle, ile mam wzrostu „.

11 myśli nt. „[4]„Aplikacja” Lauren Miller

  1. Nie czytałam, nie znam – ale kojarzy mi się z anime, „Psycho-pas”. Z tym, że gdybym miała z opisu wybierać, które dzieło pod względem fabularnym wole… to „Aplikacja” chyba wypadłaby dość słabo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>