[8]„Mara Dyer.Tajemnica” Michelle Hodkin

Witajcie Kochani ! Mam dzisiaj dla was recenzje książki „Mara Dyer. Tajemnica”. Mam nadzieję że wam się spodoba. Dzisiaj wybiło ponad 100 komentarzy za co bardzo dziękuję. :) 

Autor Michelle Hodkin

Liczba stron 412

Wydawnictwo YA!

Tytuł oryginalny  The Unbecoming of Mara Dyer

Data wydania 10 września 2014

Ocena książki 7/10  

mara-dyer-tajemnica-b-iext26114806.jpg

Mara budzi się w szpitalu podpięta do aparatury. Okazuje się że w wypadku zginęły jej dwie najlepsze przyjaciółki. Czy to był przypadek? Z czasem Mara przypomina sobie coraz więcej szczegółów z wypadku. Nowa szkoła, nowi znajomi to całkiem duży stres po takim wydarzeniu. Główna bohaterka zaczyna coś czuć do jednego z nowo poznanych znajomych. Czy Mara zaczyna widzieć swoje zmarłe przyjaciółki, kto to tak na prawdę jest ?  

„Eem… zdaje się, że brat do ciebie macha – powiedział Jamie,
przestępując z nogi na nogę. – Chyba że naprowadza samolot do
lądowania.”  

Po książkę sięgnęłam z polecenia Toukie z bloga Książkowa Przystań. Ta książka to pierwsza część trylogii o Marze Dyer. Historia jest intrygująca chociaż czasami trudno mi było się w tym wszystkim połapać. Przeżywałam wszystkie wydarzenia razem z bohaterką. Bardzo się z nią utożsamiłam. I nie mogę się doczekać, aż sięgnę po następne części tej serii. Książkę czytałam w dużych odstępach czasowych. Ponieważ po przeczytaniu 100 stron zrobiłam dłuższą przerwę, ale nie wpłynęło to na to, że szybko mi się czytało tę historię co bardzo mnie zdziwiło, bo często miałam problem w połapaniu się w sytuacji. Możliwe że trochę była to moja wina, wydaję mi się że zaniedbałam trochę tę część, obiecuję jednak że do następnych części bardziej się przyłożę. Jest to chyba jedyna historia, którą czytałam, a pojawiły się w niej parapsychologiczne elementy, co bardzo mnie zaintrygowało.  Książka dostała ode mnie 7/10. Dobre rozpoczęcie trylogii.  A jakie wy macie o niej zdanie ? 

Książka bierze udział w wyzwaniach czytelniczych ” Czytam Young Adult” , „ABC Czytania” , „Przeczytam, tyle ile mam wzrostu”, „Czytam fantastykę”. 

10 myśli nt. „[8]„Mara Dyer.Tajemnica” Michelle Hodkin

  1. Nie czytałam, więc nie jestem w stanie nic o niej powiedzieć. Jednak jakoś nie mam zaufania do tak reklamowanych książek, że aż przereklamowanych.
    Co do Twojej recenzji, przeczytałam z miłą chęcią.
    Życzę kolejnej setki komentarzy. Pozdrawiam

  2. Ja mam zasadę – czytam cykl dopiero wtedy, gdy ukaże się całość. Chwilowo więc czekam cierpliwie na dwie pozostałe części. A gdy się ukażą, kto wie, może się skuszę.
    Recenzja ciekawa.

  3. Moja Mara <3 bardzo się cieszę, że przeczytałaś i zrecenzowałaś. Czekałam na tę recenzję :) Pierwsza część jest całkiem dobra, druga jeszcze lepsza, a trzecia to właściwie nie wiem. Trzecia część jest inna oraz na pewno bardzo zaskakująca ale słyszałam, że wielu osobom zakończenie serii nie przypadło do gustu. Czekam więc na twoją opinię! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>