[9] „Siedem dni” Deon Meyer

Na dzisiaj przygotowałam dla was recenzję książki Siedem Dni Deona Mayera mam nadzieję że wam się spodoba. Od jutro zaczynam Maraton, więc na dole umieszczę listę książek miejscami tak jak głosowaliście. ;) Ogromnie się cieszę ponieważ widzę że dużo osób wraca tutaj po raz drugi. Zmieniłam troszkę wygląd mam nadzieję że przypadł wam do gustu.

Autor Deon Meyer

Liczba stron  496

Wydawnictwo Sonia Draga

Tłumaczenie Robert J. Szmidt

Tytuł oryginalny Seven Days

Data wydania 18 marca 2015

Ocena książki 5/10 

12606927_828446567282320_549841715_n

Młoda ambitna prawniczka Henneke Sloet zostaje zamordowana w swoim apartamencie. Dochodzenie nie ujawniło niczego poza paroma roznegliżowanymi fotografiami, byłym przyjacielem z porządnym alibi oraz gromady kolegów po fachu zżeranych przez chciwość i egoizm. Sprawa zostaje ponownie otwarta. Kiedy południowoamerykańska policja dostaje e-mail przerażającej treści: „Zastrzelę jednego funkcjonariusza dziennie, dopóki nie zamkniecie mordercy Hanneke Sloet”. I faktycznie ginie policjant…. Tym razem sprawę przyjmuje alkoholik na odwyku, kapitan Benny Griessel. Benny musi radzić z potężnym naciskami wywieranymi na niego przez przełożonych, dziennikarzy oraz nieznanym strzelcem wyborowym, który nie ma zamiaru złożyć broni. Do współpracy przydzielono mu porywczą Mbali Kaleni, która tropi snajpera, usiłując odkryć, co takiego łączyło go z Hanneke Sloet. Oboje- Benny’ego i Mbali- czeka siedem dni piekła.                                 +lubimyczytac.pl 

„-Co ukryłem? Siedziałem w jakimś pieprzonym samolocie, gdy ją zamordowano. Co niby miałem ukryć?  -To pan mówi, że był w tym czasie w samolocie.”

 Jest to powieść, która ma bardzo dużo zalet. Wiele osób z was mogło by więc zapytać, dlaczego ma taką niską ocenę. I tutaj wszystkiego się dowiecie. Najpierw zalety czy wady. Po namyśle stwierdziłam, że chyba lepiej zacząć od wad. W ten kryminał jest bardzo trudno się wkręcić co powoduje, że na początku jesteśmy znudzeni tą książką. Trudne słowa, terminologie w których miałam problem się połapać. To było męczenie się przez pierwszych 100 stron. Chociaż historia sama w sobie jest bardzo interesująca. Skoro już nie macie ochoty czytać tej książki to chyba pora na zalety. Śmierć tej młodej prawniczki ogromnie mną wstrząsnęła. Co takiego zrobiła? Komu aż tak się naraziła? Dobre pytania. Bardzo przypadło mi do gustu to jak autor opowiada nam o jej życie. Dowiadujemy się o nowych okolicznościach. Wszystkich zaczynamy oskarżać. Ale autor robi z nas głupków, na końcu i tak dowiadujemy się że jest to postać, która nawet przez myśl nam nie przeszła. Brakowało mi w niektórych momentach więcej rozdziałów z perspektywy snajpera. To bardziej urozmaiciłoby tę historię. Szkoda że książka nie jest bardziej znana, bo warto po nią sięgnąć. Mam nadzieję, że zachęciłam wam do jej przeczytania, mimo tych licznych wad.  

Książka bierze udział w wyzwaniach czytelniczych: ABC czytania, Przeczytam tyle ile mam wzrostu.

A teraz lista książek do maratonu w kolejności czytania: 

1. Złodziejka Książek 

2. Co, jeśli…

3. Cień wiatru 

Reszta książek w większości mają po tyle samo głosów. Reszta listy zostanie tajemnicą. Oczywiście po maratonie umieszczę podsumowanie, w którym będziecie mogli dowiedzieć się co kiedy czytałam i jakie wywarło na mnie wrażenie.  Na niedzielę szykuje podsumowanie stycznia, które wypadło wyjątkowo dobrze . Pozdrawiam cieplutko każdego czytelnika :* 

 

10 myśli nt. „[9] „Siedem dni” Deon Meyer

  1. Oj to nie wiem, czy przebrnę, jeśli mam się wciągać przez 100 stron. Zazwyczaj daję książce kredyt zaufania ok. 50 stron. Jeśli mnie nie wciągnie odkładam na bok.
    Chociaż, jeśli piszesz, że warto, to jeszcze pomyśle.

    • Uważam je za bardzo ciekawe :) , biorę się wtedy przeważnie za tematykę, której nie czytam na co dzień :) Co do kryminału to trzeba mieć cierpliwość ;) , a zostanie się nagrodzonym, bo koniec jest inny niż reszta. :)

  2. Nie lubie tego typu książek więc tą sobie odpuszcze. Zresztą nawet gdybym lubiła kryminały to te wady jakoś mnie odpychają :)
    Pozdrawiam i zapraszam do mnie~ Nataliaaa
    happy1forever.blogspot.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>